Hooldus / Hooldusvahendid

Rohkem infot - kliki fotol

                               

Tenax Care Kit - Loe rohkem
LOODUSKIVI PINDADE PUHASTAMINE JA HOOLDAMINE 
KVARTS PINDADE PUHASTAMINE JA HOOLDAMINE
KERAAMIKA PINDADE PUHASTAMINE JA HOOLDAMINE


Kivitasapinnad ei vaja igapäevaselt suurt hoolt. Kuid, et kivist töötasapinnad säiliks kaua on kasulik teada ja järgida mõningaid lihtsaid hooldus ja kasutusjuhiseid.

  • puhasta kivile sattunud plekid koheselt, ära lase, et ained kivisse imenduks või ära kuivaks. Eriti hoolikas ole mahla, kohvi, õli , happeliste puuviljade, rasva või punase veini (alkoholi) sattumisel kivile. Kui see peaks juhtuma, kuivata see koheselt paberist käterätiga ning pese veega lahjendatud neutraalse pesemisvahendiga.
  • väldi kivi kriipimist, ära vasarda kivil - kasuta lõikelauda. Kivist töötasapinna nõrgemad kohad on valamu ja pliidi esi ja taga serv, väldi seal liigseid raskusi. Kasutage kuumaaluseid, graniit on küll kuumakindel, kuid võite kahjustada kivi poleerpinda. Pressgraniit (kvarts) ei ole kuumakindlad ja seal tuleb kasutada kindlasti kuumaalust. 

Graniidist töötasapindade hooldus
Graniidist tasapinnad on vastupidavad ja nõuavad vähe hooldamist. Graniit tasapindadele sobivad neutraalsed (pH 7), õrnalt happelised ( pH 4 - 6) või õrnalt leeliselised puhastusained (pH 8 – 10) Ära kasutada abrasiivseid, ülihappelisi või pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid. Igapäevaseks puhastamiseks kasutage niisket lappi ja mitteabrasiivset puhastusvahendit. Imavuse vähendamiseks soovitame heledat tooni graniitpindade immutamist spetsiaalse graniidi jaoks mõeldud immutusvahendiga 1-2 aasta tagant.

Kvartsist töötasapindade hooldus
Kvarts on praktiliselt hooldusvaba materjal sisetingimustes. Kvarts tasapindadele sobivad neutraalsed (pH 7), õrnalt happelised ( pH 4 - 6) või õrnalt leeliselised puhastusained (pH 8 – 10) Igapäevaseks puhastamiseks kasutage niisket lappi ja mitteabrasiivset puhastusvahendit. Kvarts ei ole täielikult kuumakindel materjal, seega soovitame kuumade esemete asetamisel töötasapinnale kasutada kuumaaluseid vältimaks pinna kahjustamist.
Kvarts Starlight sarja materjalidest tasapindadele ei tohi kuumasid esemeid asetada otse tasapinnale, isegi mitte ajutiselt.

Marmorist töötasapindade hooldus
Igapäevaseks hoolduseks soovitame kasutada vett ja mikrokiududest lappi. Marmori puhastamiseks happelisi puhastusvahendeid kasutada ei tohi. Ära kasuta abrasiivseid, happeid või pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid! Juhul kui veega loputamisest ei piisa, siis soovitame kasutada neutraalse pH-tasemega vahendit või vahendit, mis on spetsiaalselt mõeldud marmori hoolduseks. Soovitame samuti iga 1-2 aasta tagant, olenevalt kasutamise tihedusest, marmorist töötasapindu imavuse vähendamiseks impregneerida.